Böcek Haşere İlaçlama

HALK SAĞLIĞI ALANINDA YETKİLİ HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI

UMAY İLAÇLAMA, ÇEVRE SAĞLIĞI VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Teklif Alın İletişim

İlaçlama ile ilgili yazılar

Böceklerden nasıl kurtulurum


Ev böcekleri için çözüm?

Evdeki böceklerden kurtulma?

Ev, bahçe, park, cafe, lokanta, otel, okul, hastane, işyeri, üretim yeri, fabrika benzeri; halkın yemesi, içmesi, eğlenmesi, spor yapması gibi insanların yerleşim ve çalışma yerleri ile gündelik yaşamıyla ilgili fiziki mekanlar ve çevreyi kapsamaktadır. İnsanların toplu olarak yaşayıp çalıştıkları veya tesadüfen bulundukları doğal ve ormanlık alanlar ile tarımsal ürünlerin yetiştirildiği veya depolandığı alanlar, halk sağlığı alanı olarak düşünülmelidir ve biyosidal ürünler gelişi güzel uygulanmamalıdır.

Bu bağlamda, hayatımızın büyük bölümünü geçirdiğimiz evlerimizde bulunan, bazen; bizleri psikolojik olarak rahatsız eden, bazen; tezgah üstünde unuttuğumuz veya dolapta sakladığımız ürünlerimizin üzerinde gezerek ayaklarında taşıdıkları mikropları saçarak hastalık bulaştıran, bazen de; bizleri vücudumuzun çeşitli yerlerinden ısırarak zarar veren haşereler evlerimizde bizlerle birlikte yaşarlar.

Hamam böceği, tesbih böceği, nem böceği, gümüş böceği, karasinek, tahta kurdu kakalak, kırkayak, karınca, termit, güve vb. böcekler insana direk zarar vermezken, sivrisinek, kene, akrep, pire, bit, tahta kurusu gibi haşereler ise insana direk etki edip fiziksek olarak zarar vermektedirler. Bunların dışında fındık faresi veya tarla faresi olarak adlandırılan, lağım faresi, çatı faresi ve sıçanlar da direk veya endirek olarak insan sağlığına zarar veren zararlılardır.

Bu zararlılardan kurtulmanın birinci yolu bulunduğumuz ortamın hijyenini sağlamak ve temiz tutmaktır. İkinci yolu ise; Sağlık Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş bir ilaçlama firması olan firmamız Umay İlaçlama´dan profesyonel destek almaktır. Haşerenin cinsine, yoğunluğuna ve bulunan ortama göre ilaçlama hizmeti veren firmamızdan alacağınız hizmet sizin ve sevdiklerinizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamanızı sağlayacaktır.