Böcek Haşere İlaçlama

HALK SAĞLIĞI ALANINDA YETKİLİ HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI

UMAY İLAÇLAMA, ÇEVRE SAĞLIĞI VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Teklif Alın İletişim

İlaçlama ile ilgili yazılar

Ev İlaçlama


Ev ilaçlama nedir?

Ev ilaçlama nasıl yapılır?

Ev ilaçlama neden yapılır?

Hanelerimiz, konutlarımız yani yaşam alanlarımız zamanımızın büyük kısmını geçirdiğimiz yerlerdir. Doğanın dengesini oluşturan ekosistemin parçaları olan haşereler bazen ihmal ettiğimiz temizlikten, bazen de dış kaynaklardan gelerek evlerimizi istila ederler. Yeterli temizliğin yapılmadığı mutfak tezgâhlarının altına, mutfak dolaplarının arasına, buzdolabı ve bulaşık makinası motorlarının etrafına hatta kapı ve pencere çerçevelerine yuvalanıp uygun sıcaklık, nem ve beslenebilecekleri bir ortam olduğunda ise hızlı bir şekilde çoğalırlar.

Yaklaşık 21 günde ergin pozisyona gelen hamam böcekleri yumurtlar ve döngü hızlı bir şekilde devam eder. Özellikle ayaklarında mikrop taşıyan böcekler gıdalarımızın içine girer, tabak, çanak ve bardaklarımızın üzerinde gezer, ayaklarında taşıdıkları mikropların tabakların içine koyduğumuz yiyeceklerimiz vasıtasıyla bizlere taşırlar. Birçok hastalığa sebep olacak olan bu mikroplar hem sağlığımızı, hem de psikolojimizi olumsuz etkilerler.

Hamam Böceği, kalörifer böceği, kakalak, kulağa kaçan, gümüş böceği, kırkayak, karınca, örümcek bir çok evde bulunan veya bulunma ihtimali yüksek olan haşereler sınıfına girerler. Bunlara ek olarak etrafta dolaşan bir sokak kedisinden pire, balkonumuza yuva yapmış bir kumrudan ise çok rahatlıkla bitler evimize doluşabilir. Fakat haşere grubunun en tehlikelisi ve en çok rahatsız edici olanı ise; halk arasındaki tabiri ile tahta kurusu (bad bugs) dur. Evimize aldığımız eski bir eşyadan, bir kaç gün konakladığımız 3.sınıf bir otelden çantamıza girerek veya komşularımızdan birinden evimize girerek yuvalanıp çoğalabilirler.

Eski yerleşim yerlerinde yaşayanlar ise; biraz daha şanssızdır. Nitekim, ev faresi veya lağım fareleriyle karşılaşma ihtimalleri daha yüksektir. Özellikle eski kanalizasyonlarda yaşayan lağım fareleri bazen tuvaletlerimizden, bazen de rögar kapaklarından çıkarak evlerimize dadanırlar. Yedikleri besinlerimizin dışında geceleri çıkarttıkları seslerden ve görüntüsünden rahatsız olmayan yoktur. Bilinen 16 çeşidi bulunan farelerin çeşitli ebat ve boylarıyla karşılaşabiliriz. Özellikle halk arasında fındık veya tarla faresi olarak bildiğimiz, küçük sayılabilecek fareler kıkırdak kemik yapısıyla kafalarının geçtiği her delikten geçip evlerimize çok rahat girerler. Bulaşık makinası ve çamaşır makinası hortumunu keskin dişleriyle parçalayıp evimize girer ve karton, kumaş ve plastik dâhil olmak üzere besin zincirinde yer almasa dahi koparır, keser, hatta yiyebilirler. Orta Asya kökenli bu hayvanlar hem etçil, hem de otçul oldukları için aklınıza gelebilecek her şeyi yiyebilirler. İnsan kromozom yapısında olan fareler çok zeki hayvanlar olup koku alma ve duyma organları insanlarınkinden en az 3 kat daha fazladır. İnsanların yakın zaman önce ellediği şeylerden tuzak olabileceği gerekçesiyle uzak durup, dokunulan şeylere ancak günler sonra yaklaşır.

Evimizde bulunan farelerden ancak ve ancak ilaçlama yöntemleriyle kurtulabiliriz. Zira geleneksel yöntemlerden olan yapışkan, fare kapanı gibi şeylere fareler uzun süre yaklaşmayacaktır. Daha çok günümüzde ilaçlama firmalarının tercih ettiği fare istasyonları ve içlerine konan cazip fare zehirleri fareler için öldürücü olabilir. Buradaki kriterlerden biri de çıplak elle bu fare istasyonlarına dokunmamaktır. Çünkü burunları çok gelişmiş olan bu kemirgenler uzun süre insan kokusunun sindiği hiçbir şeye günlerce yaklaşmazlar.

Yaşam alanlarımızda sıklıkla karşılaşabileceğimiz kemirgenlerden biri olan farelerden kurtulmak için bu konuda iddialı olan Umay İlaçlama firmamızla irtibata geçebilir, teklif alabilir ve kesin sonuca ulaşabilirsiniz.

İrtibat telefonlarımız 0551 0149999 - 0212 8562157 ve web sitelerimiz www.boceksavarci.com www.umayilaclama.com