Böcek Haşere İlaçlama

HALK SAĞLIĞI ALANINDA YETKİLİ HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI

UMAY İLAÇLAMA, ÇEVRE SAĞLIĞI VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Teklif Alın İletişim

İlaçlama ile ilgili yazılar

Depo ve Antrepo İlaçlama


Depo Zararlıları Nelerdir?

Pirinç Biti, Güve, Karınca, Kırkayak, gümüşçün, tahta kurdu, hamam böceği, meyve sineği, kara sinek, örümcek, fare vb, haşereler depolarımızda sıklıkla karşılaştığımız depo zararlılarıdır.

Depo Zararlıları İlaçlama Nasıl Yapılır

Birçok ürün, ham madde veya kullanılmayan şeylerin konulduğu bazen ticari, bazen de hususi olarak kullandığımız depolar çeşitli şekillerle haşere veya farelerin uğrak yeri haline gelebilir.

Örneğin; Ham maddeleri koyduğumuz ve sık kullanmadığımız bir depoya en ufak bir boşluk, wc deliği veya atık su borusundan fareler girebilir. Sessiz ortamda içeriye giren bu fareler ulaşabildikleri besinlerle beslenirken, bazen de ticari amaçlı kullandığımız gıdalarımıza zarar verirler.

Depolarımızın güvenliğini alırken bir çoğumuz haşere ve farelere karşı özel tedbir alma lüzumu hissetmeyiz. İçlerine ticari amaçlı koyduğumuz bu ürünler bir çok kemirgen ve böceği de saldıkları koku ile içeri çekerler. Gözden kaçan veya umursamadığımız bu kırık, çatlak veya deliklerden içeriye giren haşere ve farelerden kurtulmanın veya önlemenin birinci yolu; tabiki dışarıdan içeriye geçişlerin önüne geçmek amacıyla giriş yerlerinin itinalı bir şekilde kapatılması.

Depolarda ve Antrepolarda etrafta her hangi bir kırık, çatlak veya delik yer almasa da bazen ürün giriş çıkışlarında açılan kapıların altından giren fareler ve diğer haşereler bir süre sonra kabusumuz olmaya başlar.

Her halükarda depomuza şu veya bu şekilde girmiş olan haşere ve farelerden kurtulmak için periyodik haşere ilaçlama hizmeti almak ticari hayatımızı olumsuz etkilenmekten korur.

Depolara kurulan fare istasyonları kemirgenlere karşı korurken, periyodik olarak ilaçlama ise, pirinç biti başta olmak üzere güve, karınca, kurtcuklar ve tüm haşerelerin üremesini ve çoğlamasını önlemede önemli bir işlevdir.

Firmamız Umay İlaçlama, Çevre Sağlığı ve Dezenfeksiyon olarak İstanbul genelinde bir çok depo ve antrepo ilaçlamasını güvenle yapmaktayız, ayrıca; periyodik olarak ilaçladığımız tüm işletmelere Ek1 belgesi ile firmamızın ilaçladığı işletmelere verdiği özel belgeyi sunmaktayız