Böcek Haşere İlaçlama

HALK SAĞLIĞI ALANINDA YETKİLİ HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI

UMAY İLAÇLAMA, ÇEVRE SAĞLIĞI VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Teklif Alın İletişim

İlaçlama ile ilgili yazılar

Pireden Nasıl Kurtulurum


Pirelerden Nasıl Kurtulurum?

Pire İlaçlama Nasıl Yapılır?

Gibi sorularımızın cevabını bulmak üzere paylaştığımız bu yazımızı sonuna kadar okumanızı tavsiye ederiz.

2019 Yaz mevsimi gelmesiyle birlikte, Avcılar Gümüşpala, Avcılar Ambarlı, Avcılar Denizköşkler, Beylikdüzü Kavaklı, Büyükçekmece Pınar Mahallesi gibi yerlerde kontrolsüz sokak hayvanlarının üremesiyle ciddi oradan Pire sorunu baş göstermiştir.

Her yıl belirli oranlarda karşımıza çıkan pireler özellikle 2019 yılı itibariyle sokak kedi ve köpeklerinin kontrolsüz üremesiyle genellikle zemin katlarda ikamet edenlerin korkulu rüyası haline gelmiş, bazen balkonlardan, bazen de açık pencerelerden konutlara girmektedir.

Evlerimizde yaşayan evcil hayvanlarımızın dışarı çıkması, başka hayvanlarla teması veya açık pencerenin kenarında oturmasıyla bile üzerine sıçrayan pirelerin çok hızlı çoğalmasına ve yaşam alanlarımızı istila etmesine defalarca şahit olduk.

Peki yaşam alanlarımıza giren pirelerden hanelerimiz kurtarmak için ne yapıyoruz? Öncelikle; Umay İlaçlama´dan aldığınız randevunun neticesinde personelimiz size tavsiye olarak, evinizde evcil hayvanınız varsa ve veterinerden düzenli pire kontrolü yaptırmıyorsanız evcil hayvanınıza pire kontrolü yaptırmanızı öneriyoruz ve ilaçlama esnasında ilaçlanacak alanda kalmamasını öneriyoruz. İkinci adım olarak, diğer ilaçlamalarda da olduğu gibi açıkta yiyecek ve içecek bulundurmamanız gerekmektedir.

Pire İlaçlama Yöntemi Nedir? sorusunun cevabına gelecek olursak; dışarıya bakan kapı ve pencereleri kapattıktan sonra duvarların belirli bir mesafede ilaçlanmasıyla işe başlıyoruz, akabinde evdeki pire yoğunluğuna göre zeminler, halılar ve koltuk ve yatakları ilaçlıyoruz. İlaçlama sürecinde dikkat ettiğimiz en önemli husus evdeki pire yoğunluğudur. Unutmamak gerekir ki her eve aynı yoğunluk ve oranda pire ilaçlama yapmamak gerekir.

Pire ilaçlama hizmetini verdikten sonra ev halkının evde en az 3-4 saat veya yoğunluğa göre 1 gece evde kalmamasını öneriyor, eve geçtikten sonra da havalandırılmasını öneriyoruz.

İlaçlama yapılan tüm yüzeylerin temizlenmesi gerekmiyor, bu temizlik hane halkının durumuna göre farklılık gösterdiği için her yerdeki uygulama farklılık arz eder.

Firmamız Umay İlaçlama´dan aldığınız Pire ve Bit İlaçlama hizmetiyle 24 saat içinde pirelerden kurtulup ´´pire psikolojisi´´ni de üzerinizden atmış olursunuz.

Piresiz, Sağlıklı ve huzurlu günler geçirmek istiyorsanız firmamızla vakit geçirmeden irtibata geçebilirsiniz.

Gökhan Solmazgül

Umay İlaçlama Çevre Sağlığı ve Dezenfeksiyon

Mesul Müdür