Böcek Haşere İlaçlama

HALK SAĞLIĞI ALANINDA YETKİLİ HAŞERE İLAÇLAMA FİRMASI

UMAY İLAÇLAMA, ÇEVRE SAĞLIĞI VE DEZENFEKSİYON HİZMETLERİ

Teklif Alın İletişim

Hakkımızda

İstanbul’un tüm ilçelerinde ruhsatlı ve Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı olarak Haşere ile mücadele etmekteyiz. Konusunda uzman ve sertifikalı personelimiz sonuç odaklı çalışmaktadır. UMAY KİMYA olarak 2009’dan beri hizmet verdiğimiz İstanbul’da tüm ilaçlama tekniklerini kullanmış olup Haşere ve Kemirgenlerin mekânımızda, yuvalanmasına, barınmasına ve saklanmasına imkan tanımayacak şekilde teknik hizmet sunmaya devam ediyoruz.

Böcek Haşere İlaçlama
Böcek Haşere İlaçlama Böcek Haşere İlaçlama

KOKUSUZ İLAÇLAMA

Renksiz ve Kokusuz İlaçlar insanların ve evcil hayvanların mekânını terk etmeden yapılan, kokusu olmayıp, insan sağlığına teneffüs veya deri yoluyla hiçbir zararı olmayan ilaçlardır. Ancak tabak, çanak, bardak gibi materyaller ilaçlanan alanda unutmuş ise, ilaçlama sonrasında mutlaka temizlenmelidir. Bu tür ilaçlar (İNSEKTİSİT) Sağlık Bakanlığı onaylı olup sadece HAŞERE gurubuna etki eder.

Renksiz ve Kokusuz İlaçlar; su içerikli hazırlanıp buharlama veya sisleme yöntemi kullanılarak uygulanır. Renksiz ve Kokusuz İlaçlamanın uygulanması esnasında camlar ve kapıların kapatılmasıyla ilaçlamanın etkisinin daha fazla olduğu saptanmış olup, yarım saat ile bir saat aralığında bekletilip sonrasında havalandırmanın faydası görülecektir.

Tüm HAŞERE İLAÇLAMA’da kullanılan ilaçlar gibi Kokusuz İlaçlar da kesinlikle gıda maddesine temas etmemeli. Zira oral yoldan alınan tüm ilaçlar zarar verebilecektir. Bu konularda İlaçlamaya gelen personelimizden mutlaka ilaçlama hakkında bilgi alınmalı.

İlaçlama yöntemlerinden biri olan, Kokusuz İlaçlama her haşere gurubu için önerilmez. Çünkü yapısı ve dayanıklılığı daha fazla olan haşerelerden; pire, tahta kurdu ve tahtakurusu gibi haşerelere daha farklı yöntemler kullanmak gerekmektedir.

Renksiz ve Kokusuz İlaçlama sıvı püskürtme şeklinde ve genellikle sırt pompası ile uygulanmaktadır. Renksiz ve Kokusuz ilaçlama, etkin bir ilaçlama yöntemlerinden olup bürolarınızda ve iş yerlerinizde çalışma saatlerinizde de uygulanabilir.

Renksiz ve Kokusuz ilaçlamanın en önemli özelliği insanların kalabalık olduğu yerlerde ve toplu kullanım alanlarında uygulanmasıdır. Kokusuz ilaçlama uyguladığımız haşere türleri; hamam böceği, kulağakaçan, örümcek, karınca gibi kabuk kalınlığı daha düşük olan eklem bacaklıladır.

Böcek Haşere İlaçlama

JEL İLAÇLAMA UYGULAMASI

Bu uygulama, bir aplikatör yardımıyla özellikle restoran, mutfak, yemekhane gibi mekânlarda bulunan haşerelere karşı kullanılan jel yem uygulamasıdır. Çok etkilidir ve kokusu yoktur. Dozunu uygulanacak yerdeki haşerenin durumuna göre ayarlayabildiğimiz tabancası ile uygulanır. Jel ilaçlama insan hayatında çok kolaylık sağlayan bir ilaçlama yöntemidir. Jel ilaçlar özel bir yapım olup tamamen sağlıklıdır. Ülkemizde 2000 yılından itibaren kullanılan Jel ilaçlar sağlık açısından herhangi bir tehlikesi barındırmazlar. Jel ilaçlar evin iç kısımlarına ve evin belli kısımlarına uygulanır.

Jel ilaçlar, hamam böceği, gümüş böceği, tespih böceği, karınca ve evdeki diğer böceklere de etki ederken, günün her saatinde ve her mekâna uygulanabilir ve diğer ilaçlardan farklı olarak kalıcı özelliğe sahiptir ve uygulanan alan uzunca bir süre temizlenmemelidir.

Jel ilaçlamanın bir diğer faydası da bu ilacı yiyen veya temas eden bir haşere diğer haşerelerle temasından veya birbirlerini yemesinden dolayı zincirleme temizlik gerçekleşir.

Jel ilaçlar kalıcı olduğu için uçucu değildir.

Jel ilaç kalıcı olduğundan dolayı belli zaman sonra çıkan haşere yavrularına da etki yaparak uzun süreli etki yapmaktadır.

Jel ilaçlar kokusuzdur.

Jel ilaçlar insan sağlığına zararsızdır.

Ne Yapıyoruz?

Hizmetlerimizden bazıları.

Kokusuz ilaçlama

Renksiz ve Kokusuz İlaçlar insanların ve evcil hayvanların mekânını terk etmeden yapılan, kokusu olmayıp, insan sağlığına teneffüs veya deri yoluyla hiçbir zararı olmayan ilaçlardır.

Kokulu ilaçlama

Pire ilaçlama, bit ilaçlama, tahta kurusu ilaçlama gibi kabuk kalınlığı veya direnci diğer haşerelere göre daha fazla olan haşerelerde kokulu ilaçlama tercih edilir. Özellikle pire ilaçlama ve bit ilaçlama yapılırken duvar ve zemin ilaçlaması gerekmekte iken, tahta kurusu ilaçlamada yatakların ilaçlanması elzemdir. Evimizde veya etrafımızda bulunan evcil hayvanlardan gelen pire ve bit insan psikolojisini olumsuz yönde etkilediği için pire ilaçlama ve bit ilaçlama acil çözüme kavuşturulması gereken bir mücadeledir. Bunun için firmamızla iletişime geçebilir ve randevu talebinde bulunabilirsiniz.

ULV ile soğuk sisleme yöntemi

Çevrede zararlı haşerelerin artması durumunda Ulv ile Soğuk Sisleme Yöntemi uygulanır. Bu sistemin bir diğer adı da alan spreylemesidir. Araç üzerine monte edilmiş, benzinle çalışan, damlacık ayarlı ulv cihazları kullanılır.

Jel ilaçlama uygulaması

Bu uygulama, bir aplikatör yardımıyla özellikle restoran, mutfak, yemekhane gibi mekânlarda bulunan haşerelere karşı kullanılan jel yem uygulamasıdır. Çok etkilidir ve kokusu yoktur.

Neden Biz?

Bizi tercih etmeniz için bir kaç sebep gösterelim.

Böcek Haşere İlaçlama
Güvenliğe Önem Veririz

Her şeyden önce ucuz ve kalitesiz ilaç kullanmayız! Müşterilerimizin sağlığı ve güvenliği bizim için önceliklidir.

Böcek Haşere İlaçlama
Kurallara Uyarız

Sağlık Bakanlığı’nın, biz ilaçlama firmalarına önerdiği ürünleri kullanıp, yönergeleri uygularız.

Böcek Haşere İlaçlama
Bir Kez Değil, Ömür Boyu Çalışmak İsteriz

İşimizi iyi yaparsak, müşterilerimizin bizden vazgeçmeyeceğine ve tavsiye edeceğine inanırız.

Bize ulaşın

Mesajınız gönderildi.